De La Rue Currency Keynote 2021

De La Rue – największa na świecie wytwórnia druków specjalnych (i nie tylko) zaprezentowała swoją historię, teraźniejszość i przyszłość banknotów polimerowych. Jest to bardzo ciekawy i pouczający film dla wszystkich tych, których interesuje szeroko pojęta tematyka polimerowych banknotów. Postacie i elementy przedstawione na filmie nawiązują do założyciela Thomasa de la Rue oraz produktów na przestrzeni 200 lat.

obejrzyj film na oryginalnej stronie

1st Edition Feature Series Housenotes
Dodatkowe informacje

Firma udostępniła wizerunki i opis pierwszej serii druków promocyjnych (housenotes), prezentujących nowości i możliwości technologiczne

Przykład połączenia szaty graficznej oraz elementów zabezpieczających
Szczegółowy opis na stronie De La Rue

Przykłady zabezpieczeń w zależności od wysokości nominału i/lub oczekiwanego efektu
Szczegółowy opis na stronie De La Rue

SAFEGUARD® z holograficznym paskiem – funkcja premium dla nominałów średniego i wysokiego poziomu, która tworzy wyraźne obrazy 3D i angażujące efekty.


SAFEGUARD® ARGENTUM – tusz odblaskowy, który można stosować w dowolnych formach lub w połączeniu z funkcją okienka ILLUMINATE dla dodatkowego bezpieczeństwa. Idealny dla nominałów średniego szczebla.

pierwszy na świecie polimerowy banknot obiegowy
ze srebrnym atramentem ARGENTUM – opis na blogu
Dzięki uprzejmości polymernotes.org
https://twitter.com/DeLaRuePlc/status/1362103893371551745
informacja prasowa na stronie DLR

NEXUS™ – funkcja premium dla wysokich nominałów. Pierwszy w branży pasek z wbudowaną mikrooptyką. NEXUS™ łączy w sobie trwałość nici i wizualnych efektów mikrooptycznych.


IGNITE® – połączenie zmiany koloru i technologii mikrooptycznej, stwarza liczne bariery dla fałszerstw. Przeznaczony dla nominałów średniego i wysokiego poziomu.


Nić i okienko PUREIMAGE ™ – holograficzna platforma nowej generacji z możliwością dostosowywania dla nominałów niższych i średnich. Indywidualne wersje przeznaczone dla średnich i wyższych poziomów.


KINETIC STARCHROME® z okienkiem PUREIMAGE™ – połączenie technologii zmiany koloru i holografii stwarza wiele barier dla fałszerstw. Przeznaczony dla funkcji średniego i wysokiego poziomu.

Źródło: De La Rue plc