Austria – znaczek, koperta FDC

Poczta Austrii (Österreichische Post), w geście solidarności z Ukrainą, wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy i kopertę FDC – Razem dla Pokoju.

Dodatkowo można również kupić folder informacyjny oraz czarnodruk. Czarnodruki nie są znaczkami pocztowym. Znaczek pocztowy można kupić w wersji czystej i skasowanej, w tej samej cenie. Część kwoty ze sprzedaży znaczka (2 euro) trafi do UNICEF i organizacji NACHBAR IN NOT

Znaczek
Nazwa: Gemeinsam für den Frieden
Autor projektu: David Gruber
Liczba znaczków: 1
Arkusz sprzedażny: 50 znaczków
Nominał: 1+2 euro
Nakład: 200 000 sztuk
Technika druku: offset
Druk: Joh. Enschedé Stamps B.V.
Format znaczka: 40 x 32,5 mm
Data wprowadzenia do obiegu: 31 marca 2022 r.
Cena sprzedaży: 3 euro

Koperta FDC
Nazwa: Gemeinsam für den Frieden
Autor:
Data sprzedaży: 31 marca 2022 r.
Cena sprzedaży: 3,50 euro
koperta FDC (First Day Cover) – koperta Pierwszego Dnia Obiegu, wydawana w dniu ukazania się danej emisji

wpisy nawiązujące do emisji solidarności z Ukrainą


Znaczek: W tle barwy ukraińskiej flagi; Nazwa państwa; Emblemat Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), pod pozioma kreską napis: für jedes Kind (dla każdego dziecka); Pośrodku transparentny napis: HILFE für die UKRAINE (POMOC dla UKRAINY); Na dole po lewej stronie nominał: 100+200; Po prawej logo akcji charytatywnej pomocy dla Ukrainy organizacji NACHBAR IN NOT.

Koperta FDC: Logo poczty; Pozioma linia; Napis: First Day of issue (pierwszy dzień obiegu); Poniżej prostokąt z logo poczty i napisem: Ersttag (pierwszy dzień); Na dole po lewej kontur Republiki Austrii wypełniony barwami flagi państwa. Obok niemiecka nazwa państwa: Österreich i angielska: Austria; W prawym górnym roku znaczek pocztowy z okolicznościowym datownikiem.

Datownik: Napis: 1030 WIEN GEMEINSAM FÜR DEN FRIEDEN 31.3.2022 (1030 WIEDEŃ RAZEM DLA POKOJU 31.3.2022); Gołąbek pokoju.

koperta FDC
karta informacyjna w cenie 1,50 euro
czarnodruk w cenie 1,50 euro

Inwazja Rosji na Ukrainę – inwazja na Ukrainę rozpoczęta 24 lutego 2022 roku przez Federację Rosyjską, stanowiąca eskalację trwającej od 2014 roku wojny. Został poprzedzony rosyjskim żądaniem wykluczenia możliwości dalszego poszerzania NATO i redukcji potencjału militarnego sojuszu w Europie Środkowo-Wschodniej do stanu sprzed 1997 roku.

Rosja zaczęła gromadzić swoje wojska wzdłuż granicy z Ukrainą na przełomie października i listopada 2021. W lutym 2022 przeprowadzone zostały ćwiczenia wojskowe w Białorusi wspólne z siłami zbrojnymi tego kraju, po których wojska rosyjskie nie wróciły już do kraju.

17 lutego zaczęły nasilać się ostrzały w rejonie frontu z tzw. Ługańską Republiką Ludową i Doniecką Republiką Ludową, o które Rosja oskarżała Ukraińców. W końcu oskarżać ich zaczęła także o „ludobójstwo”, a Zachód o „zachęcanie Kijowa do agresji militarnej”. 21 lutego Rosja uznała niepodległość republik, które 23 lutego zwróciły się o pomoc w odparciu „agresji”.

24 lutego wojska zgromadzone wzdłuż granic Ukrainy ruszyły do natarcia. Pierwsze dni konfliktu nie przyniosły Rosjanom spektakularnych sukcesów, za to w ogromnym stopniu zjednoczyły Ukraińców w oporze przeciw najeźdźcom, a opinię publiczną większości państw świata, rządy i organizacje międzynarodowe w proteście przeciw inwazji. Wdrożone zostały wobec Rosji znaczące sankcje gospodarcze, a do Ukrainy popłynęła pomoc, w tym także w sprzęcie wojskowym. Obecnie również Republika Białorusi aktywnie uczestniczy w ataku na Ukrainę, udostępniając swoje terytorium i infrastrukturę wojskom rosyjskim. Wojska Federacji Rosyjskiej od początku wojny są oskarżane o zbrodnie wojenne atakując ludność i obiekty cywilne.

Inwazja w Ukrainie trwa już 42 dni. W wyniku braku sukcesów w realizacji planów militarnych agresora, wojska rosyjskie systematycznie niszczą infrastrukturę Ukrainy, dokonują grabieży oraz używają broni zakazanej konwencjami międzynarodowymi. Atakują ludność i obiekty cywilne, w tym szpitale i oznaczone schrony z dziećmi. Dokumentowane są przypadki ludobójstwa, gwałtów, tortur, porwań i rozstrzeliwań cywili – zarówno dorosłych jak i dzieci. Uniemożliwiają ewakuację cywili i niesienie pomocy humanitarnej, a także dokonują deportacji ludności Ukraińskiej na terytorium Rosji. Na terytoriach odbitych prze armię ukraińską odkrywane są zmasakrowane zwłoki oraz masowe groby zaplanowanej eksterminacji Ukraińców.


Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło: Österreichische Post