Albania – znaczek pocztowy

28 lutego 2024 r. Poczta Albańska (Posta Shqiptare) wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy UKRAINA: Nieprzerwane piękno od ponad 1500 lat.

Emisja z okazji przybycia Wołodymyra Zełenskiego na szczyt Ukraina-Bałkany, który odbył się w stolicy Albanii Tiranie (27-28 lutego 2024 r.). Dochody ze sprzedaży znaczka zostaną przeznaczone na zakup sprzętu służącego do usuwania min i niewybuchów, dostarczenie sprzętu ochronnego dla saperów, sprzętu zabezpieczającego niebezpieczne miejsca (pola minowe) oraz na inne działania mające na celu ochronę ludności cywilnej.

Wydanie składa się z dwóch znaczków w bloczku oraz koperty i okolicznościowego datownika. Na znaczkach przedstawiono dwie Ukrainki. Na lewym, o nominale 60 leke (ok. 2,50 złotych), kobieta w ludowym stroju, na tle pola ze zbożem i lecącymi bocianami. Na prawym, o nominale 140 leke (ok. 5,82 złotych), sanitariuszka w mundurze. na tle spadających rakiet i wybuchów. U góry znaczków, na tle ukraińskiej flagi, nazwa emisji w języku albańskim. Z lewej strony, w pionie, oznaczenie autorów. Na dole nominał, nazwa państwa oraz rok emisji. W tle koperty niebo. U góry z lewej strony nazwa i logo poczty. Po prawej bloczek z okolicznościowym datownikiem. U dołu, z lewej strony, ukraińska flaga i nazwa emisji. Datownik okrągły, z nazwą poczty, datą emisji oraz kłosami zboża.

Znaczki sprzedawane w cenie (w przeliczeniu) 2 euro, koperta FDC w cenie 2,30 euro

Wpisy nawiązujące do emisji solidarności z Ukrainą.

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło: Posta Shqiptare