Memoeuro – Polskie Kluby Piłkarskie

Na marzec 2021 r. zapowiadana była emisja waloru pamiątkowego 0 memoeuro: Zagłębie Sosnowiec – Józef Gałeczka. Plan emisji uległ zmianie oraz pojawiły się nowe informacje. Walor ten zapoczątkuje nową serię: Polskie Kluby Piłkarskie. Walor będzie sprzedawany stacjonarnie oraz przez serwis aukcyjny. Oprócz samego waloru, do sprzedaży trafią także wersje w etui oraz wersji VIP (walor w ramce) z numerami z przedziału 2-100 oraz złotymi numerami (są to ciągi liczbowe, numery radarowe, itp., jak: 111, 1000, 2222, 3553)

Druki pamiątkowe, kolekcjonerskie, bardzo często określa się – w sklepach internetowych, aukcjach, katalogach, artykułach, itp. – mianem banknot. Należy wyraźnie zaznaczyć, że określenie banknot jest zarezerwowane dla znaków pieniężnych waluty. Innym określeniem jakie jest zamiennie stosowane, to produkt numizmatyczny, walor kolekcjonerski. Druki pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi, nie posiadają żadnej siły nabywczej, a ich wartość jest tylko i wyłącznie kolekcjonerskaDodatkowe informacje.

Seria: Polskie Kluby Piłkarskie: Zagłębie Sosnowiec
Nazwa: Józef Gałeczka
Nominał: 0 memoeuro
Kod: EAAA145/3
Nakład: 5000 egzemplarzy
Data emisji/sprzedaży: 10.04.2021 r.
Cena sprzedaży: 20 złotych
Emitent: Zagłębie Sosnowiec
Producent: Euroscope
Drukarnia: Royal Joh. Enschedé (Holandia)
Przewodnik po walorach pamiątkowych 0 memoeuro

Motyw poświęcony klubowi piłkarskiemu Zagłębie Sosnowiec, obchodzącemu 115-lecie działalności.

Na przedniej stronie wizerunek piłkarza i trenera Józefa Gałeczki z faksymile; Ilustracja wyskoku do piłki w wykonaniu Józefa Gałeczki podczas meczu na Stadionie Śląskim – znaku rozpoznawczego piłkarza; W tle nowo budowany stadion; Logo z nazwą i numerem serii; Logo klubu; Napis rocznicowy. Ilustracja scenki z meczu i wizerunek piłkarza wykonano na podstawie zdjęć archiwalnych

Strona tylna – motyw wspólny dla walorów 0 memoeuro

Walory pamiątkowe 0 memoeuro nie są prawnymi środkami płatniczymi.

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło; Zagłębie Sosnowiec