Banknot pamiątkowy 0 euro – Polskie Kluby Piłkarskie

Na marzec 2021 r. zapowiadana była emisja banknotu pamiątkowego 0 memoeuro: Zagłębie Sosnowiec – Józef Gałeczka. Plan emisji uległ zmianie oraz pojawiły się nowe informacje. Banknot ten zapoczątkuje nową serię: Polskie Kluby Piłkarskie. Banknot będzie sprzedawany stacjonarnie oraz przez serwis aukcyjny. Oprócz samego banknotu, do sprzedaży trafią także wersje w etui oraz wersji VIP (banknot w ramce) z numerami z przedziału 2-100 oraz złotymi numerami (są to ciągi liczbowe, numery radarowe, itp., jak: 111, 1000, 2222, 3553)

Banknot pamiątkowy jest popularnym określeniem stosowanym w odniesieniu do wszelkiego rodzaju druków, które nie są banknotami w definicyjnym znaczeniu. Spotyka się je sklepach numizmatycznych, katalogach, aukcjach, artykułach. Innym określeniem jakie jest stosowane, to produkt numizmatyczny. Dodatkowe informacje.

Seria/nazwa: Polskie Kluby Piłkarskie: Zagłębie Sosnowiec – Józef Gałeczka
Nominał: 0 memoeuro
Kod: EAAA145/3
Nakład: 5000 egzemplarzy
Data emisji/sprzedaży: 10.04.2021 r.
Cena sprzedaży: 20 złotych
Emitent: Zagłębie Sosnowiec
Producent: Euroscope
Drukarnia: Royal Joh. Enschedé (Holandia)
Przewodnik po banknotach pamiątkowych 0 memoeuro

Motyw banknotu poświęcony klubowi piłkarskiemu Zagłębie Sosnowiec, obchodzącemu 115-lecie działalności.

Na przedniej stronie wizerunek piłkarza i trenera Józefa Gałeczki z faksymile; Ilustracja wyskoku do piłki w wykonaniu Józefa Gałeczki podczas meczu na Stadionie Śląskim – znaku rozpoznawczego piłkarza; W tle nowo budowany stadion; Logo z nazwą i numerem serii; Logo klubu; Napis rocznicowy. Ilustracja scenki z meczu i wizerunek piłkarza wykonano na podstawie zdjęć archiwalnych.

Strona tylna – motyw wspólny dla banknotów 0 memoeuro.

Banknoty pamiątkowe 0 memoeuro nie są prawnymi środkami płatniczymi.

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło; Zagłębie Sosnowiec