Belgia – moneta kolekcjonerska

W lipcu 2021 r. Królewska Mennica Belgii (Koninklijke Nederlandse Munt) wyemituje monetę kolekcjonerską z okazji Europejskiego Roku Kolei

Seria/nazwa: Europees Jaar van het Spoor
Nominał: 5 euro
Stop: miedzionikiel – Cu/Ni
Masa/waga: 12,7 g
Średnica: 30 mm
Standard/jakość: nieobiegowa (BU)
Rant: gładki
Mennica: Koninklijke Nederlandse Munt
Data emisji: lipiec 2021 r.
Nakład: 12 500 sztuk
Cena sprzedaży: 12,50 euro
Plan emisji Królewskiej Mennicy Belgijskiej na 2021 r.

Rok 2021 został ogłoszony przez Unię Europejską Rokiem Kolei. Przez cały rok w Europie odbywać się będą wydarzenia i inicjatywy mające na celu zwiększenie udziału osób i towarów przewożonych koleją. To jeden z celów Europejskiego Zielonego Ładu. Transport pociągiem jest przyjazny dla środowiska, wygodny i bezpieczny. Europejski Rok Kolei ma na celu promowanie pociągu jako zrównoważonego środka transportu.

Awers monety: Tor kolejowy z napisem okolicznościowym; Wizerunek pociągu, który w zależności od kąta patrzenia sprawia wrażenie ruchu.

Rewers wzorowany na stronie wspólnej (europejskiej) monet euro. Nominał i nazwa waluty; Nazwa Belgia w języku niderlandzkim, francuskim i niemieckim; Kontur Europy z wyróżnionymi krajami UE i 12 europejskich gwiazd; Rok emisji; Znaki i symbole mennicze.

Dowiedz się więcej o:
awers, rewers. Strony monet i banknotów
monetach obiegowych, kolekcjonerskich i okolicznościowych euro

Monety kolekcjonerskie euro są prawnymi środkami płatniczymi tylko i wyłącznie na terenie emitenta – w tym przypadku Belgii.

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło: Koninklijke Nederlandse Munt