Casa de Moneda de Chile – polimerowe druki testowe

Casa de Moneda de Chile S.A. (Mennica Chilijska S.A.), zaprezentowała swoje pierwsze polimerowe druki testowe.

Housenote – druki testowe nazywane także banknotami testowymi, powstały w celu upamiętnienia 279-lecia firmy i zaprezentowania jej wysokiego poziomu technologicznego, możliwości oraz doświadczenia w druku banknotów. Zostały one zaprezentowane podczas High Security Printing w Meksyku. Banknoty testowe zostały wydrukowane na podłożu polimerowym GUARDIAN™ firmy CCL Secure specjalistycznymi farbami drukarskimi firmy SICPA.

Druki zostały rozesłane do różnych władz krajowych, oraz głównych producentów banknotów i banków centralnych na świecie, w celu prezentacji możliwości firmy.

Projekt banknotu testowego inspirowany jest kulturą, geografią, florą i fauną Chile,

Na przedniej stronie, o orientacji pionowej, widnieje wizerunek kondora wielkiego szybującego nad Andami. Na drugim planie przedstawiony został krajobraz Atakamy z lamami oraz wzornictwem ludów Diaguita i Ajmara. Ikonografia oraz motywy roślinne zostały wkomponowane w folie okienkowe i inne elementy zabezpieczające. Znajduje się tu również „nominał”: 279, nawiązujący do historii firmy, seria i numer, podpisy prezesa i dyrektora generalnego, logo mennicy i logotypy dostawcy farb i podłoża oraz mikrodruki.

Tylna strona, w orientacji poziomej, przedstawia krajobraz i przyrodę chilijskiej Patagonii z Torres del Paine na pierwszym planie. W tle ikonografia ludu Selknam. Znajduje się również nominał, nazwa mennicy oraz mikrodruki.

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło: casamoneda.cl