Estonia – znaczek, arkusz i koperta FDC

24 marca 2022 r. Poczta Estonii (Omniva), w geście solidarności z Ukrainą, wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy oraz arkusz i kopertę FDC – Chwała Ukrainie

Znaczek
Nazwa: Au Ukrainale
Autor projektu: agencja reklamowa Utopia
Liczba znaczków: 1
Arkusz sprzedażny: 2 x 5 znaczków
Nominał: 1,90 euro
Nakład: 50 000
Technika druku: offset
Druk: AS Vaba Maa
Format znaczka: 32,0 x 26,5 mm
Data wprowadzenia do obiegu: 24 marca 2022 r.
Cena sprzedaży: znaczek 1,90 euro, arkusz (10 znaczków) 19 euro

Koperta FDC
Nazwa: Au Ukrainale
Autor: agencja reklamowa Utopia
Data sprzedaży: 24 marca 2022 r.
Cena sprzedaży: 2,75 euro

koperta FDC (First Day Cover) – koperta Pierwszego Dnia Obiegu, wydawana w dniu ukazania się danej emisji

wpisy nawiązujące do emisji solidarności z Ukrainą


Znaczek: Na tle barw ukraińskiej flagi lecący biały gołąb, będący międzynarodowym symbolem pokoju; Na górze po lewej stronie napis w języku ukraińskim i estońskim: Слава Україні / Eesti toetab Ukrainat – Chwała Ukrainie / Estonia wspiera Ukrainę; Na dole po lewej nazwa państwa: EESTI; Po prawej nominał i symbol waluty.

Koperta FDC: Po lewej na dole napis: FDC; Plecionka z flag Ukrainy i Estonii; Znaczek z okolicznościowym datownikiem.

Datownik: napis: AU UKRAINALE oraz AS EESTI POST TALLINN ESIMENE PÄEV 24.03.2022 – CHWAŁA UKRAINIE oraz JAKO POCZTA ESTONII TALLINN PIERWSZY DZIEŃ 24.03.2022

karta informacyjna

Inwazja Rosji na Ukrainę – inwazja na Ukrainę rozpoczęta 24 lutego 2022 roku przez Federację Rosyjską, stanowiąca eskalację trwającej od 2014 roku wojny. Został poprzedzony rosyjskim żądaniem wykluczenia możliwości dalszego poszerzania NATO i redukcji potencjału militarnego sojuszu w Europie Środkowo-Wschodniej do stanu sprzed 1997 roku.

Rosja zaczęła gromadzić swoje wojska wzdłuż granicy z Ukrainą na przełomie października i listopada 2021. W lutym 2022 przeprowadzone zostały ćwiczenia wojskowe w Białorusi wspólne z siłami zbrojnymi tego kraju, po których wojska rosyjskie nie wróciły już do kraju.

17 lutego zaczęły nasilać się ostrzały w rejonie frontu z separatystycznymi republikami Ługańskiej i Donieckiej, o które Rosja oskarżała Ukraińców. W końcu oskarżać ich zaczęła także o „ludobójstwo”, a Zachód o „zachęcanie Kijowa do agresji militarnej”. 21 lutego Rosja uznała niepodległość republik, które 23 lutego zwróciły się o pomoc w odparciu „agresji”.

24 lutego wojska zgromadzone wzdłuż granic Ukrainy ruszyły do natarcia. Pierwsze dni konfliktu nie przyniosły Rosjanom spektakularnych sukcesów, za to w ogromnym stopniu zjednoczyły Ukraińców w oporze przeciw najeźdźcom, a opinię publiczną większości państw świata, rządy i organizacje międzynarodowe w proteście przeciw inwazji. Wdrożone zostały wobec Rosji znaczące sankcje gospodarcze, a do Ukrainy popłynęła pomoc, w tym także w sprzęcie wojskowym. Obecnie również Republika Białorusi aktywnie uczestniczy w ataku na Ukrainę, udostępniając swoje terytorium i infrastrukturę wojskom rosyjskim. Wojska Federacji Rosyjskiej od początku wojny są oskarżane o zbrodnie wojenne atakując ludność i obiekty cywilne.


Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło: Omniva