Azerbejdżan – zaktualizowany banknot

22 kwietnia 2022 r. Bank Centralny Republiki Azerbejdżanu (Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı; CBAR) zaprezentował zaktualizowany banknot o nominale 10 manatów azerbejdżańskich

manat azerbejdżański – azərbaycan manatı
Symbol, skrót waluty: ₼
Kod ISO 4217: AZN
Podjednostka – 1/100: gapik

Dowiedz się więcej o:
skrótach, symbolach walut
kodzie ISO

Poprzednie emisje banknotu o nominale 10 manatów azerbejdżańskich pozostają prawnymi środkami płatniczymi

Motyw: Tarix / Historia
Nominał: 10 manatów azerbejdżańskich
Podłoże: bawełniane (papierowe)
Orientacja: przednia strona pozioma, tylna pionowa
Wymiary:
Dominujący kolor: turkusowy
Druk:
Nakład: –
Data emisji: 22 kwietnia 2022 r.

Przednia strona: Po lewej i prawej stronie element identyfikacyjny dla osób niewidomych i niedowidzących – po pięć ukośnych linii; Nominał słowny i nazwa waluty w pionie: ON MANAT; Nazwa banku centralnego; Poniżej podpis; Napis: ©/AMB 2021; Nazwa waluty i obrócony nominał; Znak wodny po lewej stronie – godło Republiki Azerbejdżanu i nominał cyfrowy: 10; Poniżej element SPARK® live w kształcie łodzi, zmieniający kolor od zielonego do niebieskiego; Po prawej stronie folia holograficzna z efektem 3D – na górze nominał, wizerunek Baszty Dziewiczej w Baku, ruchome fale Morza Kaspijskiego. Mikrodruki: 10, AMB, MANAT; W tle mapa siatki połączeń, nominał: 10, akronim nazwy banku: AMB – tłoczenie poniżej napisu AMB 2021, oraz faliste wzory; Na nominale po prawej stronie druk wyczuwalny dotykiem: 10 MANAT; Motyw główny – grafika przedstawiająca Miasto Wewnętrzne, historyczne centrum Baku, stolicy Azerbejdżanu. W grafice mikroteksty.

Tylna strona: Seria i numer powtórzona dwukrotnie, w pionie i poziomie, czarna, o jednakowej wielkości fontu; Słowny nominał i nazwa waluty; Nominał cyfrowy, powtórzony dwukrotnie; Pasek zabezpieczający, zmieniający kolor od niebieskiego do zielonego, okienkowy, z akronimem „ANB” i nominałem „10”; Kontur państwa z mikrotekstem: “AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI”; W tle mapa połączeń oraz narodowe wzory, wykorzystywane do ozdabiania dywanów oraz liczba „10”; Na całej szerokości, w dolnej części mapy, dwa opalizujące nadruki o różnych kolorach: AZN (kod ISO 9217) i 10 (nominał); Nominał na dole z mikrodrukiem – nazwa banku centralnego.

W papierze zatopione włókna świecące w świetle UV. Obie strony pokryte farba UV.

Poniżej oficjalny poster informacyjny. Niektóre przeglądarki (Edge) lub programy zabezpieczające (Microsoft Defender SmartScreen) wyświetlają komunikat o niebezpiecznej zawartości.

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło: Bank Centralny Republiki Azerbejdżanu