Francja – znaczek, arkusz, datownik

23 czerwca 2022 r. Poczta Francuska (La Poste), w geście solidarności z Ukrainą, wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy Zjednoczeni w ukraińskim kryzysie

Nazwa: Unis dans la crise ukrainienne
Liczba znaczków: 1
Projekt/autor: Projekt całości: Agencja Huitième Jour
Nominał: Lettre verte (J+2) – zielony list, 1,16 euro
Nakład: 525 000 sztuk
Arkusz sprzedażny: 15 znaczków
Druk: Philaposte Boulazac – drukarnia własna Poczty Francuskiej
Technika druku: rotograwiura
Podłoże: papier gumowany
Format znaczka: 40 x 26 mm
Data wprowadzenia do obiegu: 23 czerwca 2022 r.
Cena sprzedaży: 2 euro za pojedynczy znaczek, 30 euro za arkusz
Do nominału 1,16 euro doliczono 0,84 euro, które zostanie przekazane Francuskiemu Czerwonemu Krzyżowi na pomoc Ukrainie
wpisy nawiązujące do emisji solidarności z Ukrainą


Znaczek: Projekt składa się z dwóch części. Po lewej stronie zielona „Zaangażowana Marianna” (Marianne l’engagée, aktualny wzór wykorzystywany na znaczkach obiegowych Francji): Nazwa państwa: FRANCE; Poniżej w pionie, po lewej stronie nazwa poczty: La Poste; Na dole po prawej nominał: Lettre verte; Profil portretu Marianny, jednego z symboli Francji; Poniżej, pod obszarem zadruku, nazwisko autorki: YSEULT YZ (Yseult „YZ” Digan); Nazwa działu programu filatelistycznego i druku: Philaposte; Nazwisko rytowniczki: CATELIN (Elsa Catelin); Po prawej stronie druga część projektu – na górze napis: Unis / danns la crise / ukrainienne, częściowo zachodzący, po lewej stronie, na stylizowaną pociągnięciem pędzla flagę Ukrainy; Poniżej logo Francuskiego Czerwonego Krzyża – po lewej napis: croix-rouge française (Francuski Czerwony Krzyż), po prawej krzyż w kolorze czerwonym; Na dole: 0,84 € / de DON – 84 eurocentów darowizny.

Arkusz: Na biały tle 15 znaczków w układzie 3×5; Na górnym marginesie stylizowana na pociągnięcie pędzla ukraińska flaga i napis: Unis danns la crise ukrainienne; Na lewym marginesie motyw kwiatowy z gołębiem; Na prawym marginesie motyw kwiatowy z gołębiem i certyfikatem FSC; Na dole po lewej data emisji, obok oznaczenie/numer arkusza (?), po prawej kod kreskowy.

źródło: phil-ouest.com

Datownik: Napis: Unis danns la crise ukrainienne (nazwa znaczka); La Poste (Poczta Francuska); PARIS (Paryż); 23-06-2022 (data emisji); Gołąbek pokoju.
Datownik był dostępny w Paryżu przy zakupach stacjonarnych

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło: La Poste