0 euro – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

29 stycznia 2023 r. do sprzedaży trafi walor pamiątkowy 0 euro souvenir 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Druki pamiątkowe, kolekcjonerskie, bardzo często określa się – w sklepach internetowych, aukcjach, katalogach, artykułach, itp. – mianem banknot. Należy wyraźnie zaznaczyć, że określenie banknot jest zarezerwowane dla znaków pieniężnych waluty. Innym określeniem jakie jest zamiennie stosowane, to produkt numizmatyczny, walor kolekcjonerski. Druki pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi, nie posiadają żadnej siły nabywczej, a ich wartość jest tylko i wyłącznie kolekcjonerskaDodatkowe informacje.

Tegoroczny Finał odbędzie pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Cena sprzedaży zwykłych wersji nawiązuje do 31. Finału WOŚP i będzie można je nabyć w sklepie Fundacji SiemaShop :: Kupuj z sercem w dniu emisji.

Już dziś można wziąć udział w licytacjach pamiątki na oficjalnej stronie WOŚP w serwisie Allegro, gdzie zostały wystawione pamiątki o numerach od 1 do 31 z nadrukowanym złotym serduszkiem WOŚP oraz zestawy z tegorocznymi pamiątkami bez nadruku.

W opisie aukcji znajduje się informacja o emisji wersji cyfrowej. Do walorów zostanie dołączony specjalny indywidualny kupon, dzięki któremu od 29 stycznia 2023 będzie można z Internetu pobrać pierwszy w Polsce kryptobanknot 31. Finał WOŚP. Na kuponie znajdą się najważniejsze informacje, jak zostać posiadaczem tego waloru w formie cyfrowej.

Według słów Prezesa Zarządu Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o. pana Szymona Bereski Kryptobanknoty będą do pobrania od 29.01.2023 i do każdego banknotu w wersji papierowej będzie wersja cyfrowa oraz, że najprawdopodobniej będzie to pierwszy tego typu kryptobanknot na świecie. Więcej szczegółów na temat kryptowersji 0 euro pojawi się wkrótce, na dedykowane stronie.

Seria/nazwa: 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Nominał: 0 euro souvenir
Motyw: PLBD-2022-2
Wzór: D
Wymiary: 135 x 74 mm
Projektant: Jurek Owsiak
Cena sprzedaży: 31 złotych
Nakład: 3 000 sztuk
Emitent: Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o.
Partnerzy Emisji: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Data emisji/sprzedaży: 29 stycznia 2023 r.
druga pamiątka dotycząca WOŚP
Przewodnik po walorach pamiątkowych 0 euro souvenir
Przewodnik po wzorach walorów 0 euro souvenir
Przewodnik po seriach i numerach 0 euro souvenir

Przednia strona przedstawia autorski projekt Jurka Owsiaka przygotowany z okazji 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tylna strona banknotu wspólna dla walorów 0 euro souvenir.

Walory pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl


Źródło: Banknoty Pamiątkowe