I Zjazd Kolekcjonerów 0 Euro

9 września 2023 r. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbędzie się I Zjazd Kolekcjonerów 0 Euro organizowany przez społeczność Banknoty 0 euro Polska.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 9:00 w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, na które zostali zaproszeni specjalni goście: Jerzy Kraska, Andrzej Strejlau, Dariusz Górski – syn Kazimierza Górskiego, z którymi będzie można się spotkać i porozmawiać o godzinie 11:00. Będzie to też niepowtarzalna okazja, żeby zdobyć autografy znakomitych gości na posiadanych walorach serii Orły Górskiego. Dodatkową atrakcją będzie giełda pamiątek sportowych, gadżety oraz… niestety organizatorzy nie chcą ujawnić oficjalnie tej informacji. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można uzyskać na profilu FB społeczności.

Organizatorzy zlotu przygotowali we współpracy z Pocztą Polską pamiątkowe walory filatelistyczne – kartę pocztową (w nakładzie 200 sztuk), okolicznościowy datownik oraz arkusz znaczków. Na karcie pocztowej znalazł się wizerunek pierwszego waloru 0 euro wydanego w Polsce w 2019 r.

Patroni i partnerzy Zlotu:
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
Oficjalny dystrybutor o euro na Polskę – Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o,
Kanał numizmatyczny na YouTube – Kwadrans z Numizmatyką
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju
Leuchtturm
Polskie Towarzystwo Numizmatyczne

Osoby zainteresowane projektem 0 eurosouvenir zapraszam do lektury przewodnika po 0 euro oraz dedykowanych wpisów


Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło: BANKNOTY 0 EURO POLSKA