ZEA – moneta kolekcjonerska

23 listopada 2021 r. Bank Centralny Zjednoczonych Emiratów Arabskich (مصرف الإمارات العربية المتحدة المركزي‎; CBUAE) wraz z Mohammed Bin Rashid Al Maktoum Creative Sports Award wyemitowali monetę kolekcjonerską z okazji obchodów 50-lecia powstania ZEA i 10-lecia Mohammed Bin Rashid Al Maktoum Creative Sports Award

dirham ZEA  – درهم إماراتي 
Symbol, skrót waluty: د.إ
Kod ISO 4217: AED
Podjednostka – 1/100: fils

Mohammed Bin Rashid Al Maktoum Creative Sports Award – nagroda fundowana przez Mohammed bin Rashid Global Initiatives filantropijną organizację z siedzibą w ZEA. Nagrodą honoruje się osoby, zespoły i organizacje, które wniosły znaczący wkład sportowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na całym świecie. Ma na celu świętowanie i promowanie najlepszych inicjatyw w projektach lub programach w dziedzinie sportu, takich jak tolerancja, zarządzanie wiedzą, wzmacnianie społeczności i rozwiązywanie globalnych wyzwań, takich jak pandemia COVID-19.

Brakujące informacje zostaną uzupełnione w późniejszym czasie, Na chwilę obecną brak szczegółowej specyfikacji

Seria/nazwa:
Nominał: 50 dirhamów ZEA
Metal/stop: Ag
Masa: 40 g
Średnica:
Stempel/jakość:
Rant:
Mennica:
Nakład: 1 000 sztuk
Data emisji/sprzedaży: 23 listopada 2021 r.
monety i banknoty związane z obchodami 50-lecia

Awers: Nazwa nagrody w języku arabskim; Nazwa nagrody w języku angielskim, rozdzielona logotypem nagrody; Wizerunek Jego Wysokości szejka Muhammad ibn Raszid Al Maktum, wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz władcy Dubaju.

Rewers: Nazwa banku w języku arabskim i angielskim; Godło Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w kolorze; Nazwa waluty w języku arabskim, nominał.

Monety kolekcjonerskie są prawnymi środkami płatniczymi

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło: CBUAE