0 euro – WOŚP – aukcja charytatywna

Na aukcji charytatywnej pojawił się walor pamiątkowy 0 euro souvenir zaprojektowany specjalnie na 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Firma 'Banknoty pamiątkowe’ emituje tak zwane „0 euro souvenir”. Tym razem poświęcili pamiątkowy banknot naszej Fundacji. Mogliśmy zaprojektować jedną stronę banknotu, druga jest stałym motywem. Z takich szkiców, jak ten przedstawiony, powstaje gotowy projekt. Szkic wykonałem w domu, a następnie nasza sekcja graficzna, dopracowała ten motyw, korzystając z kilku wcześniejszych projektów związanych z 30. Finałem naszej Orkiestry.

Banknot ukaże się 29 stycznia w nakładzie 3000 sztuk i 10 sztuk w wersji Gold. Banknoty będą także licytowane na naszych aukcjach.

Jurek Owsiak

Na dzień publikacji wpisu, tj. 17 stycznia 2022 r., aukcja osiągnęła kwotę 4 100 złotych

Przewodnik po walorach pamiątkowych 0 euro souvenir
Przewodnik po wzorach walorów 0 euro souvenir
Przewodnik po seriach i numerach 0 euro souvenir

Druki pamiątkowe, kolekcjonerskie, bardzo często określa się – w sklepach internetowych, aukcjach, katalogach, artykułach, itp. – mianem banknot. Należy wyraźnie zaznaczyć, że określenie banknot jest zarezerwowane dla znaków pieniężnych waluty. Innym określeniem jakie jest zamiennie stosowane, to produkt numizmatyczny, walor kolekcjonerski. Druki pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi, nie posiadają żadnej siły nabywczej, a ich wartość jest tylko i wyłącznie kolekcjonerskaDodatkowe informacje.

Walory pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło: Projekt banknotu kolekcjonerskiego 30. Finał WOŚP – Aukcje WOŚP