Banknot pamiątkowy 0 euro – Roman Jakóbczak

22 stycznia 2022 r. do sprzedaży trafi banknot pamiątkowy 0 euro souvenir: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie – Roman Jakóbczak. Będzie to dwunasty banknot z serii Orły Górskiego

Druki pamiątkowe, kolekcjonerskie, bardzo często określa się – w sklepach internetowych, aukcjach, katalogach, artykułach, itp. – mianem banknot. Należy wyraźnie zaznaczyć, że określenie banknot jest zarezerwowane dla znaków pieniężnych waluty. Innym określeniem jakie jest zamiennie stosowane, to produkt numizmatyczny, walor kolekcjonerski. Nazewnictwo wykorzystywane we wpisach na blogu jest tożsame z nazewnictwem stosowanym przez producenta. Druki pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi, nie posiadają żadnej siły nabywczej, a ich wartość jest tylko i wyłącznie kolekcjonerskaDodatkowe informacje.

Firma Banknoty Pamiątkowe zmieniała zasady prezentacji i zapowiedzi emisji nowych walorów kolekcjonerskich. Informacje te pojawiają się, od jakiegoś czasu, tuż przed lub w dniu emisji. W związku z tym, wpisy na blogu prawdopodobnie zostają okrojone do podstawowych, „skąpych”, informacji. Osoby zainteresowane szczegółami technicznymi, zachęcam do sprawdzania informacji na stronie firmy.

Seria/nazwa: Orły Górskiego. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie – Roman Jakóbczak
Nominał: 0 euro souvenir
Motyw: PLAM-2022-12
Wzór: D
Wymiary: 135 x 74 mm
Projektant: Małgorzata Pławecka-Jasek
Cena sprzedaży: 30 złotych
Nakład: 3 000 sztuk
Emitent: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
Partnerzy Emisji: Fundacja Kazimierza Górskiego oraz Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o.
Data emisji: 22 stycznia 2022 r.
Kontynuacja serii: pozostałe walory z serii Orły Górskiego

Przewodnik po banknotach pamiątkowych 0 euro souvenir
Przewodnik po wzorach banknotów 0 euro souvenir
Przewodnik po seriach i numerach 0 euro souvenir

Na przedniej stronie wizerunek Romana Jakóbczaka. Piłkarz grający na pozycji pomocnika oraz trener. W reprezentacji Polski w latach 1974–1976 rozegrał 5 meczów, w których strzelił 2 gole. Członek polskiej kadry na Mistrzostwa Świata 1974. Na niemieckim Mundialu nie zagrał ani jednego meczu.

Tylna strona banknotu wspólna dla banknotów 0 euro souvenir.

Banknoty pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło: Banknoty Pamiątkowe