0 euro – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

29 stycznia 2022 r. do sprzedaży trafi walor pamiątkowy 0 euro souvenir – 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Cała kwota ze sprzedaży waloru przekazana zostanie przez Banknoty Pamiątkowe dla WOŚP. Na aukcji charytatywnej można wylicytować projekt waloru, który został stworzony przez Jurka Owsiaka. Aktualna cena wynosi 7 000 złotych. Aukcja zakończy się 31 stycznia 2022 r.

Seria/nazwa: 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Nominał: 0 euro souvenir
Motyw: PLBD-2022-1
Wzór: D
Wymiary: 135 x 74 mm
Projektant: Jurek Owsiak
Cena sprzedaży: 30 złotych
Nakład: 3 000 sztuk
Emitent: Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o.
Partnerzy Emisji: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Data emisji: 29 stycznia 2022 r.

Przewodnik po walorach pamiątkowych 0 euro souvenir
Przewodnik po wzorach walorów 0 euro souvenir
Przewodnik po seriach i numerach 0 euro souvenir

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to okazja do podsumowania trzech dekad i podziękowania wszystkim, którzy konsekwentnie wspierają nasze działania.

Ten banknot to dowód na to, że dzielicie się tym, co macie, aby móc razem tworzyć najbardziej skuteczną organizacje pozarządową w Polsce. Myślimy także, że nie będzie to stwierdzenie nieprawdziwe – budujemy razem przykład dla Europy i świata, tego jak można tworzyć i bardzo skutecznie działać w ramach organizacji pożytku publicznego. Pamiętajcie Państwo także, że jest to efekt wspólnych działań, kiedy to my, Polacy, możemy być razem i w ten sposób tworzyć rzeczy piękne i skutecznie pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Fundacja na przestrzeni ostatnich trzech dekad zebrała i przeznaczyła na sprzęt medyczny ponad 1,5 miliarda złotych i doposażyła polskie szpitale w ponad 67 300 urządzeń ratujących życie i zdrowie. Poza organizacją Finału WOŚP, Fundacja realizuje całoroczne ogólnonarodowe programy medyczne, jak np. Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, którym objętych zostało 97% dzieci rodzących się w Polsce, Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą, czy naukę pierwszej pomocy w ramach Programu Ratujemy i Uczymy Ratować, w którym udział wzięło blisko 3 miliony dzieci.

Ten banknot upamiętnia nasze działania na przestrzeni ostatnich 30 lat. Najpiękniejsze jest to, że gramy razem do końca świata i jeden dzień dłużej!

Tylna strona wspólna dla walorów 0 euro souvenir.

Walory pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl


Druki pamiątkowe, kolekcjonerskie, bardzo często określa się – w sklepach internetowych, aukcjach, katalogach, artykułach, itp. – mianem banknot. Należy wyraźnie zaznaczyć, że określenie banknot jest zarezerwowane dla znaków pieniężnych waluty. Innym określeniem jakie jest zamiennie stosowane, to produkt numizmatyczny, walor kolekcjonerski. Druki pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi, nie posiadają żadnej siły nabywczej, a ich wartość jest tylko i wyłącznie kolekcjonerskaDodatkowe informacje.

Źródło: Banknoty Pamiątkowe