Litwa – znaczek i arkusz

6 maja 2022 r. Poczta Litewska (Lietuvos paštas), w geście solidarności z Ukrainą, wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy i arkusz – Obrońcy ukraińskiej wolności

Znaczek i arkusz
Nazwa: Ukrainos laisvės gynėjams
Autor projektu: Agencja Kreatywna „Autorzy” Eglė Kirlytė / Kūrybinė agentūra ,,Autoriai” Eglė Kirlytė
Liczba znaczków: 1
Arkusz: 4 znaczki i 2 kupony informacyjne
Nominał: 1 + 1 euro*
Nakład: 40 000 sztuk
Druk: Baltijas Banknote SIA
Format znaczka: ?
Format arkusza: ?
Data wprowadzenia do obiegu: 6 maja 2022 r.
Cena sprzedaży: znaczek: 2 euro. Arkusz 8 euro
* – wartość wysyłkowa znaczka wynosi 1 euro. Drugie euro zostanie przekazane na pomoc dla Ukrainy

wpisy nawiązujące do emisji solidarności z Ukrainą


Znaczek: Nazwa państwa: LIETUVA; Poniżej: Ukrainos / laisvės / gynėjams (obrońcy / ukraińskiej / wolności); Po prawej nominał: 1 € + 1 €; Poza obszarem zadruku: po lewej stronie rok emisji: 2022; po prawej nazwa agencji i autorki: autoriai (E. Kirlytė). Motyw główny – dwoje ludzi tulących się do siebie, w barwach ukraińskiej flagi.

znaczek
projekt

Arkusz: Tło arkusza w barwach ukraińskiej flagi; Na górnym marginesie napis: UKRAINOS LAISVĖS GYNĖJAMS; Na dolnym, po prawej stronie logo Poczty Litewskiej; Dwa znaczki po lewej i prawej stronie rozdzielone dwoma kuponami informacyjnymi. Na kuponach napis: Suma, skirta / Ukrainai paremti, / bus pervesta / VšĮ ,,Mėlyna ir geltona” / (Blue/Yellow) – Kwota na wsparcie Ukrainy zostanie przekazana do instytucji publicznej „Niebieski i żółty”) – w kolorze żółtym na niebieskim tle na górze i w kolorze niebieskim na żółtym tle na dole.


Pozostałe projekty:
Drugie miejsce: Aleksandr Nikitiuk. Jego praca przedstawia sytuację rozpoznawalną na całym świecie – ukraiński ciągnik rolniczy holujący rosyjski okręt wojenny.
Trzecie miejsce: Giedrei Svaldenytei. W swojej pracy przedstawia narodowego ptaka Ukrainy, słowika, który swoim wesołym hymnem daje Ukraińcom nadzieję i wiarę.

Źródło: Lietuvos paštas