Banknot pamiątkowy 0 euro – Miedź Legnica

W najbliższym czasie do sprzedaży trafi banknot pamiątkowy 0 euro souvenir – Miedź Legnica. Emisję zaplanowano w dniu pierwszego domowego meczu Miedzi w nowym sezonie.

Druki pamiątkowe, kolekcjonerskie, bardzo często określa się – w sklepach internetowych, aukcjach, katalogach, artykułach, itp. – mianem banknot. Należy wyraźnie zaznaczyć, że określenie banknot jest zarezerwowane dla znaków pieniężnych waluty. Innym określeniem jakie jest zamiennie stosowane, to produkt numizmatyczny, walor kolekcjonerski. Nazewnictwo wykorzystywane we wpisach na blogu jest tożsame z nazewnictwem stosowanym przez producenta. Druki pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi, nie posiadają żadnej siły nabywczej, a ich wartość jest tylko i wyłącznie kolekcjonerskaDodatkowe informacje.

Seria/nazwa: Miedź Legnica
Nominał: 0 euro souvenir
Numer katalogowy | Motyw: 24/2021 i 25/2021 | PLAS-2021-1
Wzór: D
Wymiary: 135 x 74 mm
Projektant: Małgorzata Pławecka-Jasek
Cena sprzedaży: 20 złotych
Nakład: 5 000 sztuk, w tym 4 000 w wersji zwykłej i 1 000 w wersji anniversary
Emitent: MKS „Miedź” Legnica S.A.
Partnerzy Emisji: Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o.
Data emisji: 7 sierpnia 2021 r.

Przewodnik po banknotach pamiątkowych 0 euro souvenir
Przewodnik po wzorach banknotów 0 euro souvenir
Przewodnik po seriach i numerach 0 euro souvenir

Będzie to trzeci banknot kolekcjonerski związany z Legnicą. Pierwszym był Zamek Piastowski, drugim Bitwa pod Legnicą. Wszystkie trzy banknoty mają wspólną cechę… na każdym z nich znajduje się wizerunek Zamku Piastowskiego.

Temat banknotu poświęcony jest 50. rocznicy założenia klubu piłkarskiego Miedź Legnica. Klub powstał 28 lipca 1971 r. w Legnicy, jako spadkobierca MZKS Legnica. W 1992 roku drużyna zdobyła Puchar Polski oraz zagrała w Pucharze Zdobywców Pucharu. Od stycznia 2011 działa jako spółka akcyjna pod nazwą MKS Miedź Legnica SA. W 2018 roku awansował po raz pierwszy w swojej historii do Ekstraklasy. To 82. zespół w historii najwyższej polskiej ligi piłkarskiej wg stanu od 1927 roku.

Na przedniej stronie wizerunek Stadionu Miejskiego im. Orła Białego na tle panorama miasta Legnicy; Rocznicowy logotyp.

Tylna strona banknotu wspólna dla banknotów 0 euro souvenir

Banknoty pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło: Banknoty Pamiątkowe, miedzlegnica.eu