0 euro – Natalia Janoszek

19 marca 2022 r. do sprzedaży trafi walor pamiątkowy 0 euro souvenir Natalia Janoszek

Druki pamiątkowe, kolekcjonerskie, bardzo często określa się – w sklepach internetowych, aukcjach, katalogach, artykułach, itp. – mianem banknot. Należy wyraźnie zaznaczyć, że określenie banknot jest zarezerwowane dla znaków pieniężnych waluty. Innym określeniem jakie jest zamiennie stosowane, to produkt numizmatyczny, walor kolekcjonerski. Druki pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi, nie posiadają żadnej siły nabywczej, a ich wartość jest tylko i wyłącznie kolekcjonerskaDodatkowe informacje.

Firma Banknoty Pamiątkowe zmieniała zasady prezentacji i zapowiedzi emisji nowych walorów kolekcjonerskich. Część informacji pojawia się w późniejszym czasie. Osoby zainteresowane szczegółami technicznymi, zachęcam do sprawdzania informacji na stronie firmy

Seria/nazwa: Natalia Janoszek
Nominał: 0 euro souvenir
Motyw: PLBC-2022-1
Wzór: D
Wymiary: 135 x 74 mm
Projektant: Monika Alicja Żak
Cena sprzedaży: 30 złotych
Nakład: 3 000 sztuk
Emitent: Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o.
Partner emisji: Natalia Janoszek
Data emisji: 19 marca 2022 r.

Przewodnik po walorach pamiątkowych 0 euro souvenir
Przewodnik po wzorach walorów 0 euro souvenir
Przewodnik po seriach i numerach 0 euro souvenir

Natalia Magdalena Janoszek – polska aktorka, producentka filmowa, piosenkarka oraz reprezentantka Polski w międzynarodowych konkursach piękności. Laureatka dwóch nagród JIFFA (2018, 2019) dla „najlepszej aktorki międzynarodowej”. Pierwsza polska aktorka nagrodzona indyjską nagrodą filmową. W 2023 r. pojawiły się zarzuty, że kariera Natalii Janoszek została zmyślona.

Ambasadorka projektu „Kobiety na banknoty!”, wspierającego kobiety, promującego ich osiągnięcia i wkład w rozwój świata.

Akcja została zapoczątkowana w 2015 r. w USA inicjatywą Women on 20s, która za główny cel obrała sobie wprowadzenie wizerunku kobiet na walutę będącą w obiegu. Jej efektem była propozycja zastąpienia wizerunku Andrew Jacksona, na banknocie o nominale 20 dolarów amerykańskich, wizerunkiem Harriet Tubman – więcej o tym pomyśle przeczytacie we wpisie: Stany Zjednoczone Ameryki – wznowienie prac nad nowymi banknotami.

Przednia strona: Wizerunek Natalii Janoszek.

Tylna strona: wspólna dla walorów 0 euro souvenir.

Banknoty pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi

Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl

Źródło: Banknoty pamiątkowe