Polska edycja 0 euro w wersji tokena NFT

29 stycznia 2023 r. do sprzedaży trafi banknot pamiątkowy 0 euro souvenir 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W opisie waloru na aukcjach WOŚP pojawiła się informacja o dołączeniu waloru w postaci tokena NFT.

Do walorów w postaci papierowej zostanie dołączony specjalny kupon, dzięki któremu od 29 stycznia 2023 r. będzie można pobrać pierwszy w Polsce kryptobanknot 31. Finał WOŚP – szczegółowe informacje na ten zostały podane na właśnie uruchomionej stronie projektu Cryptonumisma,

Oprócz waloru 31. Finału WOŚP dostępny będzie także, tylko w wersji cyfrowej, pierwszy polski walor kolekcjonerski o euro „Warszawa” z 2019 roku.

Będzie to drugi projekt w Polsce przenoszący walory kolekcjonerskie w świat cyfrowy, dostępne dla szerokiej rzeszy kolekcjonerów. Palmę pierwszeństwa dzierży projekt Polski Kryptoznaczek Poczty Polskiej z pierwszym kryptoznaczkiem Polska w kosmosie.

Walory obu projektów reprezentowane są przez unikalne tokeny NFT na sieci Polygon w standardzie ERC1155, który umożliwia obsługę wielu typów tokenów w ramach jednej aplikacji w środowisku blockchain. Aby rozpocząć budowanie kryptokolekcji potrzebny będzie portfel kryptowalutowy (np. Metamask) oraz zasilenie go tokenem matic sieci polygon. Kupno matica jest możliwe z poziomu portfela przy pomocy karty płatniczej – niektóre banki mogą blokować transakcje kryptowalutowe. Ten sposób zasilenia jest sugerowany dla początkujących kryptokolekcjonerów.


Dozwolone użycie informacji i materiałów pod warunkiem wskazania wpisu lub news.notafilia.pl


Źródło: Cryptonumisma